Vyhledávání

Turistická oblast Třeboňsko, z.s.

Adresa:Palackého nám. 46, Třeboň, 379 01,
IČ:5539188
Telefon:+420 601 089 475
E-mail:info@regiontrebonsko.cz
Web:www.jiznicechy.cz/trebonsko
Zajímavé svou architekturou, cenné historií a podmanivé svými přírodními krásami – takové je Třeboňsko. Turistická oblast zahrnuje oblast Třeboňska, Veselska a Vitorazska se 44 obcemi o rozloze téměř 800 km2 a s 37 000 obyvateli. Hlavním cílem spolku byla spolupráce a komunikace ve všech oblastech.
 
 

Zajímavé svou architekturou, cenné historií a podmanivé svými přírodními krásami – takové je Třeboňsko. Mimořádné přírodní hodnoty vedly v roce 1977 k zařazení Třeboňska do sítě biosférických rezervací UNESCO a v roce 1979 pak k vyhlášení CHKO Třeboňsko. Návštěvníci oblasti, turisté, rybáři, cyklisté, vodáci i lázeňští hosté dnes obdivují kraj, kterému vévodí stříbřité hladiny rybníků jako perly navlečené na modré stuhy potoků a řek. Třeboňsko je přímo stvořené pro aktivní rodinnou dovolenou.

Z  největších turistických zajímavostí Třeboňska uvádíme: CHKO Třeboňsko, Slatinné lázně Třeboň, Soběslavsko-veselská blata, řeka Lužnice (vodáctví, kempy), třeboňská rybniční soustava, cyklostezky a naučné stezky, venkovská turistika, zámky (Třeboň, Chlum u Třeboně, Jemčina, Stráž nad Nežárkou), pískovny, města (Třeboň, Veselí nad Lužnicí, České Velenice, Suchdol nad Lužnicí), církevní památky, Schwarzenberská hrobka, Pivovar Bohemia Regent.

O zrodu turistické oblasti Třeboňsko se mluvilo již v průběhu loňského roku. K certifikaci této oblasti Jihočeskou centrálou cestovního ruchu došlo 19. prosince 2016. Tento certifikát byl udělen v souladu s Koncepcí rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje 2015 - 2020. Turistická oblast Třeboňsko byla certifikována jako zapsaný spolek.

Zakladateli jsou: Město Třeboň, Svazek obcí regionu Třeboňsko (SORT), DSO Vitorazsko, DSO Veselsko. Za podnikatelskou sféru jsou zakládajícími členy Slatinné lázně Třeboň, Hotel u Sloupu v Řípci na Veselsku a kemp U Pískovny ve Vitorazsku.

Turistická oblast Třeboňsko sdružuje v současné době celkem 44 obcí.

SORT: Cep, Domanín, Dunajovice, Frahelž, Hamr, Hatín, Chlum u Třeboně, Klec, Lásenice, Lomnice nad Lužnicí, Lužnice, Majdalena, Novosedly nad Nežárkou, Pístina, Plavsko, Ponědraž, Ponědrážka, Příbraz, Smržov, Staňkov, Stráž nad Nežárkou, Stříbřec, Třeboň, Záblatí.

DSO Vitorazsko: České Velenice, Dvory nad Lužnicí, Halámky, Nová Ves nad Lužnicí, Rapšach, Suchdol nad Lužnicí.

DSO Veselsko: Borkovice, Drahov, Dynín, Mazelov, Mažice, Neplachov, Řípec, Sviny, Val, Veselí nad Lužnicí, Vlkov (okres České Budějovice), Zálší, Zlukov a Žíšov.

Mezi hlavní činnosti, kterými se spolek Turistická oblast Třeboňsko, z. s. zabývá, patří koordinace rozvoje regionu Třeboňsko, Vitorazsko a Veselsko ve všech oblastech, koordinace projektů a produktů zaměřených k rozvoji všech tří zmíněných regionů, tvorba informační databanky a fotobanky regionu, spolupráce se zahraničními subjekty majícími vztah k regionu, příprava informačně-propagačních materiálů, ediční činnost, spolupráce na rozvoji lidských vztahů, koordinace spolupráce mezi soukromými a veřejnými subjekty v oblasti cestovního ruchu, spolupráce a rozvoj informačních center v regionu, tvorba turistických produktů a zlepšení turistické nabídky regionu Třeboňsko, Vitorazsko a Veselsko.

Chceme být spolehlivým partnerem a koordinátorem v oblasti cestovního ruchu na území Třeboňska, Veselska a Vitorazska. Jsme spojovacím článkem mezi veřejnými a soukromými subjekty a zprostředkovatelem kvalitních služeb pro turisty i rezidenty. Návštěvníky turistické oblasti Třeboňsko inspirujeme k další návštěvě a rozličným možnostem trávení dovolené v regionu. Zavazujeme se tímto k plnění standardu ČSKS. 

Komentáře a hodnocení

Přidat hodnocení

Vaše hodnocení:

Přidat komentář

Datum návštěvy:
Vaše jméno:
Vaše příjmení:
Váš e-mail:
kolik je 2 + 7: (kontrolní otázka)

Vámi zadaný e-mail nebude v komentářích zobrazen. Slouží pouze pro odpověď na Vámi vložený komentář.

Certifikace stupeň 1

Platnost certifikátu do:
24.9.2023

Předmět certifikace:
Organizace destinačního managementu

rybník Rožmberk
Seníky na Mokrých lukách
Pohádkový most přes rybník Vítek u Staré Hlíny
Vitorazsko - řeka Dračice
nadejska sevcik   kopie0
Vitorazsko - Pískovna
Zámek Třeboň
Spolský rybník
Okolo Třeboně, pasou se tam koně...
rybník Koclířov
Cep
Lužnice - náves
Veselí nad Lužnicí - Stará radnice
Mažice
 
 
Integrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČR
 
Přihlášení
load