Vyhledávání

Každá národnost svatbu prožívá jinak, klienti z Asie procestují Evropu se svatebními šaty v kufru

Andrea Hamanová Hanušová

Ke svatbám se dostala při studiu, kdy začínala jako brigádnice v agentuře realizující svatby. Lidé se na ni poté začali obracet s žádostí o přípravu svateb, a tak v roce 2005 založila vlastní firmu. Od té doby žije pro to, aby lidem z celého světa připravila nejvýznamnější den jejich života na míru. Paní Andrea Hanušová Hamanová je inspirativní a energií nabitou ženou, kterou silné svatební okamžiky jejích klientů dodnes dojímají a naplňují štěstím. Je hrdou držitelkou certifikátu Českého systému kvality služeb.

Můžete prosím v krátkosti představit Exclusive Weddings? Pro jaké klienty jsou Vaše služby primárně určeny? Máte hodně zahraničních klientů?

Našich služeb využívají primárně zahraniční klienti, k tomu došlo jakýmsi přirozeným vývojem, tudíž ani web nemáme v českém jazyce. Dále máme dost klientů v řadách expatů či Čechů žijících v zahraničí nebo beroucích si cizince. Přímo pro české klienty však máme odnož Nuptias, pořádající také exkluzivní svatby. Klienti k nám přijíždí z celého světa, nedokáži přesně říct, z jaké části nejvíce. Bez ohledu na národnost lze obecně říci, že se na mě obracejí klienti, kteří chtějí mít hezkou, elegantní a stylovou svatbu. Většinou se pohybujeme kolem centra Prahy, využíváme lokalit s krásným výhledem.  V každé svatbě je kus mne, takže mých služeb využívají klienti, kteří mají podobné představy či styl. Tím, že mí klienti chtějí tzv. „Prague feeling“, nemáme požadavky na svatby v lese, či stodole. 

Co má největší vliv na to, jaké národnosti jezdí za svatbami do České republiky?

To záleží samozřejmě i na ekonomické situaci, měnových kurzech, v dnešní době je obrovským hlediskem i bezpečnost a stabilita. Do září 2001 jsme měli velké množství klientů z Ameriky, poté se to hodně snížilo a do Prahy jezdili převážně Irové a Britové. Později se Američané navrátili a dodnes tvoří významnou část naší klientely. Postupně se hodně zvyšoval také počet Asiatů, kteří nás často oslovili na základě doporučení od známých. Dřív jsme nedělali tolik svateb pro okolní evropské státy, dnes už jich ale je velká spousta - Francie, Rakousko, Německo, Švýcarsko, víceméně jakákoli země. Hodně se rozšířili klienti z Blízkého východu. Jednak se tady cítí bezpečně a pak se v parném létě jezdí i trochu ochladit.  Vloni na konci října jsme organizovali velkou filipínskou svatbu a maminka nevěsty chtěla toto datum i z důvodu, že již bude chladno. 

Zmínila jste klienty z Asie, jak byste popsala jejich svatební preference? Jsou hodně podobné těm evropským?

Naopak, jsou velmi odlišné. Klienti z Asie k nám často jezdí na předsvatební focení. Asi jsem ještě nezažila Asiaty, kteří by přiletěli do Prahy, a z ní zase odletěli zpět do Asie. Mají jiné preference a představy - vezmou si do kufru svatební šaty, procestují s nimi Evropu, hodně fotografují, zážitky potom vstřebávají víceméně až doma. Prioritou je pro ně mít hezký make-up a účes, kvalitního fotografa, fotogenické místo na obřad. Fotografie a video je pro ně naprostý základ. Chtějí mít fotografie, kde jsou sami na Karlově mostě a neváhají kvůli tomu vstát ve 3 hodiny, aby si stihli připravit make-up i vlasy, a v 5 hodin ráno už se fotí na Karlově mostě. Druhý den vyrazí do Vídně, tam se zase vyfotí v šatech. Pak přejedou do Berlína a takovým stylem pokračují i čtrnáct dní.

Podělíte se s námi o nějaké významné osobnosti, které jsou nebo byly Vašimi klienty?

Měli jsme mnoho významných klientů, se kterými vždy byla naprosto výborná spolupráce. Aktuálně připravujeme svatbu pro syna Sira Nicolase Wintona, což je pro nás obrovská pocta. Za obrovskou zkušenost považuji také přípravu svatby pro stylistku Kim Kardashian a Kanye Westa, která je vyhlášená svou razantností. Příprava její svatby, která trvala více jak rok, mne mnohému naučila a moc si takové zkušenosti cením.

Exclusive Weddings se chlubí značkou kvality „Q“. Co pro vás tato značka znamená?

Pro mě osobně bylo získání této značky otázkou prestiže a důkazem toho, že firma poskytuje dobré a kvalitní služby. Proto jsem považovala za důležité si „Qéčko“ udělat. Už to, že můžu mít logo na stránkách, má pro mě velký význam. Pro některé zahraniční turisty je navíc to, že podobnou značku na stránkách vidí, jakýmsi důkazem, že jsme důvěryhodní a nejsme nějaká pochybná nebo imaginární firma. Mám na stránkách sice mnoho referencí, ale přesto, v dnešním online světě je velmi snadné něco zfalšovat. Je jasné, že když řeším plán svatby s lidmi ze zaoceánských a dalších vzdálených zemí, nemají jistotu, s kým vlastně jednají – mohlo by se také jednat o podvod. Jednou mi přijela nevěsta, která byla upřímně nadšená z toho, že jsem to skutečně já, ta stejná blondýna, kterou viděla na fotce. Bála se, že budu někým úplně jiným, než jsem psala na stránkách. A já se nedivím, kdybych se měla vdávat v jiné zemi, určitě budu hodně opatrná. A právě takové logo Českého systému kvality služeb na stránkách může důvěryhodnosti výrazně pomoci. Značka „Q“ je důkazem, že jsme solidní firma a dbáme na kvalitu. Jsem opravdu ráda, že se s ní mohu chlubit.

Proč jste se rozhodla zapojit do Českého systému kvality služeb?

K myšlence mě přivedla známá, která tenkrát školila ČSKS. Zaujala mě myšlenka samotné certifikace, a proto jsem se rozhodla, že značku musím získat. Byla to pro mě výzva, kterou jsem byla rozhodnutá absolvovat a hrozně mě to bavilo. Navíc jsem byla prvním subjektem, který tuto certifikaci získal v rámci Prahy, což pro mě byla velká čest. Co se týče samotných kurzů, moc se mi líbí to, že mám možnost absolvovat školení při zájmu o původní certifikaci, poté při recertifikaci (tj. obnovení certifikátu po 3 letech) i aktualizaci (tj. aktualizace platnosti certifikátu po roce). Na tomto školení jsem se vždy setkala s inspirativními lidmi, včetně své školitelky.

Jaké máte se značkou doposud zkušenosti?

Cesta k získání certifikátu mi pomohla utřídit si v hlavě priority a vize a ujasnit si, jakým směrem chci dále pokračovat, na čem vlastně budu pracovat a co chci ještě zlepšit. Stanovila jsem si cíle na další období a podle nich dále směřovala své aktivity. Myslím, že každý by si občas měl takovým procesem projít a ČSKS k tomu velmi napomáhá. Skvělé je také to, že certifikát není udělen pouze jednou, ale musí se pravidelně aktualizovat, člověk se tedy musí pravidelně zamýšlet nad tím, jaké kroky podniknul, jaké dále podnikne a jakým způsobem na sobě bude pracovat. Zároveň mi to dalo určitý stupeň vnitřní motivace, za což mimo jiné vděčím i své skvělé školitelce – styděla bych se, kdybych cílů, které jsem si stanovila, nedosáhla. Navíc, několikrát se mi stalo, že se mě zahraniční klienti ptali, co to je za certifikát, zda je jednoduché to získat, zda jej má hodně lidí a další. Pro mnohé klienty, především z Evropy, je určitý druh zaručené certifikace velmi důležitý.

Jaká konkrétní opatření jste si dala za cíl?

Měla jsem například velký závazek, že udělám re-design webu, a to jsem stihla na konci minulého roku. Zároveň neustále pracuji na svém Instagramu, zlepšuji němčinu, oslovuji nové dodavatele. Samozřejmě neplním vše na dvě stě procent, ale dělám pokroky.

V čem vidíte hlavní konkurenční výhodu Exclusive Weddings?

Mám spoustu kontaktů i zkušeností, zahraniční klientelu z celého světa, skvělé reference, a především dlouholeté zkušenosti. Snažím se zakládat si na osobním vztahu s klientem. Proto také organizuji maximálně pětadvacet svateb ročně. To je optimální počet k tomu, abych se klientům dokázala plně věnovat a stále udržovat osobní a lidský přístup. Velké svatby přiletí do Prahy několikrát, obhlédnou si destinaci, vybíráme spolu místa, zkoušíme dorty, společně ladíme každý detail. S většinou klientů děláme pravidelně konferenční hovory, někdy se s klienty scházím i v zahraničí.

Co Vás na práci nejvíc baví?

Nejvíc mě baví to, že hned vidím výsledek své práce – šťastné a spokojené tváře. Baví mě ty emoce. Když vidím usměvavé lidi a to, že si svůj výjimečný den užívají, je to ta nejkrásnější věc. Do dnešního dne každou svatbu velmi prožívám, často jsem dojatá tím, jakou radost lidé mají. Zároveň mě také naplňuje fakt, že pracuji s lidmi, se kterými pracovat chci. Vzájemně si vyhovujeme v tom, jak chceme naši práci odvádět a kdybychom si nevyhovovali, tak spolu prostě pracovat nebudeme. Mám úžasnou práci, můžu u ní cestovat, mám kolem sebe fajn lidi, nemám si na co stěžovat. Životní zkušenosti mě navíc naučily užívat si každého dne a vážit si toho, co máme teď a tady. Proto se zbytečně nestresuji a opravdu si užívám to krásné, co mám.

Doporučila byste ČSKS i dalším organizacím v cestovním ruchu?

Rozhodně ano. Zapojením do Českého systému kvality služeb máte úžasnou možnost k ujasnění si svých priorit, dělají to skuteční odborníci na pravém místě. Strávíte bezplatně dva příjemné dny školení, dozvíte se nové věci, utřídíte si v hlavě, co s firmou chcete dělat. Pak vypracujete dokumentaci, kde si ještě přesněji stanovíte, jakým směrem se dále chcete vydat. „Qéčko“ nedostane každý, proces kontroly je opravdu důkladný. Speciálně v cestovním ruchu lidé potřebují vědět, že firma je důvěryhodná a kvalitní, na něčem stojí a zamýšlí se nad svými aktivitami, a toto je ideální způsob, jak toho docílit.

Exclusive Weddings

Exclusive Weddings

Exclusive Weddings

 
Autor: Štěpán Vrzala, autor: Štěpán Vrzala

Autor: Štěpán Vrzala

 
Autor: Petr Pělucha, autor: Petr Pělucha

Autor: Petr Pělucha

 
Autoři: Simona Smrčková a Kamil Saliba, autor: Simona Smrčková a Kamil Saliba

Autoři: Simona Smrčková a Kamil Saliba

 
Autor: Dmitri Tkachuk, autor: Dmitri Tkachuk

Autor: Dmitri Tkachuk

 
Autor: Matous Duchek, autor: Matous Duchek

Autor: Matous Duchek

 
Exclusive Weddings, autor: unknown

Exclusive Weddings

 
Exclusive Weddings

Exclusive Weddings

 
Autor: Matous Duchek, autor: Matous Duchek

Autor: Matous Duchek

 
Autor: Simona Smrčková a Kamil Saliba, autor: Simona Smrčková a Kamil Saliba

Autor: Simona Smrčková a Kamil Saliba

 
Exclusive Weddings

Exclusive Weddings

 
Exclusive Weddings, autor: unknown

Exclusive Weddings

 
Exclusive Weddings, autor: unknown

Exclusive Weddings

 
Autor: Simona Smrčková a Kamil Saliba, autor: Simona Smrčková a Kamil Saliba

Autor: Simona Smrčková a Kamil Saliba

 
Andrea Hamanová Hanušová

Andrea Hamanová Hanušová

 
 
27.5.2019 16:47:05 - aktualizováno 27.5.2019 17:17:32 | přečteno 976x | Ing. Nikola Slováková
 
Integrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČR
 
Přihlášení
load