Vyhledávání

Co je kvalita služeb

Co je kvalita služeb

Kvalitu a spokojenost se zakoupeným zbožím určíme poměrně snadno – přečteme si jeho složení, ověříme funkčnost, trvanlivost a prověříme další parametry dle daného specifika. U služeb to ovšem tak jednoznačné není.  

Charakter naprosté většiny služeb je totiž nehmotný, abstraktní a je tedy obtížné změřit úroveň jeho kvality. Zkušenosti zákazníků navíc potvrzují, že ani vyšší cena nemusí garantovat vysokou kvalitu služby. Například ne všechny drahé restaurace vám ve skutečnosti poskytnou odpovídající servis.

Daleko důležitější roli při určování kvality hrají kladné reference spokojených zákazníků nebo prestižní, mezinárodně srovnatelná ocenění. Prověřenou zárukou kvality poskytované služby je například označení certifikace „Q“, kterou vydává Český systém kvality služeb. Více o tomto inovativním a dobrovolném nástroji se dozvíte v některém z následujících článků na těchto webových stránkách.

13.11.2017 9:54:49 | přečteno 2128x | pilarova
 
Integrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČR
 
Přihlášení
load