Vyhledávání

Aktuality

06.03.2020

Navštivte Český Betlém

Nové město

Sledovali jste seriál F. L. Věk? Dobrušku v něm hrálo Nové Město nad Metují, které má přezdívku Český Betlém díky siluetě věží a domů. Ty při pohledu od zříceniny hradu Výrov připomenou právě biblické město. Místní renesanční domy s podloubími k městu neodmyslitelně patří, z opevněných teras se vám navíc otevírají krásné výhledy do údolí Metuje. Pomník Bedřicha Smetany připomíná skladatele, který trávil v dětství prázdniny právě v Novém Městě. Údajně se tu zamiloval do své sestřenice Luisy, pro kterou složil roku 1840 známou Luisinu polku. Kuriozitou zámku jsou barokní sochy Matyáše Bernarda Brauna, které vypadají jako kamenní trpaslíci, ale pravděpodobně se jedná o karikatury panského úřednictva a služebnictva.

 
03.01.2020

Vyrazte do jižních Čech

Jižní Čechy TIC

Svátky jsou za námi a všichni určitě plánujeme, kam bychom mohli co nejdříve vyrazit. Skvělou volbou jsou například jižní Čechy. Tento kraj po staletí spravovali lidé v souladu s nároky přírody – setkáte se tu se starobylými městy plnými života, kláštery, památkami lidového stavitelství a zajímavými technickými památkami včetně rybničních systémů. Typický ráz krajině dodává nesčetné množství rybníků, borových lesů a rašelinišť. Jižní Čechy jsou však i drsná horská krajina Šumavy, Novohradských hor, Blanského lesa, nebo Česká Kanada s málo narušenou přírodou. Zastavte se, zůstaňte déle, přijeďte opět… Máte neustále co objevovat. A pokud budete potřebovat poradit, obraťte se na Turistické informační centrum Jižní Čechy, držitele certifikátu „Q“.

 
02.01.2020

Reportáž v Toulavé kameře o Pivovarském muzeu, držiteli certifikátu „Q“

Iveta Toulavka

V rámci kampaně Českého systému kvality služeb byla v Toulavé kameře poslední prosincovou neděli odvysílána reportáž o Pivovarském muzeu v Plzni. Ve stejný den proběhla také soutěž o regionální produkty z Destinační společnosti Slovácko.Kampaň Českého systému kvality služeb proběhla v listopadu a prosinci roku 2019 a pokračovat bude v lednu a únoru 2020. Součástí této kampaně jsou reportáže s certifikovanými subjekty v televizích a rádiích a také soutěže o ceny certifikovaných podnikatelů.Reportáž z Toulavé kamery můžete shlédnout zde.Na další reportáž z Nového Města nad Metují, která vznikla ve spolupráci s certifikovaným turistickým informačním centrem Nové Město nad Metují a s Organizací cestovního ruchu Kladské pomezí, se můžete podívat opět v Toulavé kameře již 5. 1. 2020. Můžete také soutěžit o výrobky poskytnuté právě Organizací cestovního ruchu Kladské pomezí. 

 
04.11.2019

Zahálka dovolena, aktivita vítána - ZnojmoRegion

Znojmo

ZnojmoRegion není jen královské město Znojmo a jeho nejbližší okolí, ale také neporušená a čistá příroda národního praku Podyjí, uhrančivá krása romantického Vranovska a Bítovska, členitá krajina lesnatého Jevišovicka a Moravskokrumlovska i úrodné roviny na Hrušovansku. Kromě slavného vína a nejlepších nakládaných okurek tu na vás čekají majestátní hrady a zámky, historická města, cenné sbírky muzeí, technické památky, hustá síť značených tras pro pěší i na kole, ale i pestrá nabídka pro rodiny s dětmi, aktivní seniory, školní výpravy nebo sportovní a adrenalinové nadšence. Opojné výlety vás zavedou nejen za výborným vínem, ale i za pivem či gastronomickými specialitami. Jak říká Destinační společnost ZnojmoRegion oceněná certifikátem kvality „Q“ , v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí je „zahálka dovolena a aktivita vítána“.

 
18.10.2019

Vesnická památková rezervace Plástovice a další

Plástovice

Plástovice jsou významnou místní částí obce Sedlec u Českých Budějovic a s obcí Zbudov tvoří střed Zbudovských Blat. Jedná se o malou obec s 90 obyvateli, která však přitahuje krásnou architekturou. Právě díky své lidové architektuře byly Plástovice spolu s Malými Chrášťany vyhlášeny vesnickou památkovou rezervací, a nachází se ve středu turistické oblasti PodKletí.  Setkáte se zde se stylem selského baroka vystavěného zednickými mistry žijícími v okolí. Od roku 1840 stojí uprostřed Plástovic obecní kaple zasvěcená Sv. Trojici. Plástovice leží na křižovatce dvou cyklistických tras vedoucích ze Zbudova přes Vlhlavy a Malé Chrášťany směrem na CHKO Blanský les. Ta druhá vede z Netolic přes Hlubokou n/V. až do Českých Budějovic. Plástovice se nachází nedaleko od císařské silnice vedoucí z Českých Budějovic směrem na Vodňany. Více informací najdete u Turistického informačního centra Plástovice, držitele certifikátu kvality „Q“.

 
16.10.2019

Beskydy jsou prostě fantastické

Beskydy-Valašsko

Beskydy-Valašsko se pyšní nejen architektonickými, ale také přírodními a gastronomickými skvosty. Při návštěvě byste neměli vynechat nejvyšší vrchol Beskyd Lysou horu, rozhlednu Velký Javorník, Pustevny s bájnou sochou Radegasta, největší dětský park na Moravě v obci Bílá, rodný dům Sigmunda Freuda, Regionální muzeum Tatra v Kopřivnici, Frýdecký zámek , Štramberskou trúbu nebo třeba Valašské muzeum v přírodě – míst k objevování je zde však nespočet. Po túře či cykloprojížďce se určitě zastavte v některé z místních kolib nebo restaurací a užijte si pověstnou štědrost valašské gastronomie. Kyselice, frgály či lopaťáky, pověstné štramberské uši, borůvkové knedlíky, místní ovčí a kozí sýry – tyto dobroty lahodí nejen oku. Po celou dobu můžete v Beskydech užívat regionální návštěvnickou kartu Beskydy Card s mnoha výhodami. Více informací zjistíte u Destinační společnosti Beskydy-Valašsko, držitele certifikátu „Q“. Beskydy jsou fantastické.

 
13.09.2019

Zkuste Kuks!

Kuks

 Magnet, jemuž se prostě nelze vyhnout. Přesně tak už z dálky působí rozlehlý barokní komplex Kuks. Již před 300 lety své návštěvníky fascinoval a přitahoval ty nejlepší umělce. Projděte se magickými místy tohoto komplexu. Obdivujte interiéry barokního hospitálu, relaxujte v bylinkové zahradě nebo vnímejte nádheru bývalých lázní se zámkem. Na každém kroku vás navíc budou těšit pohledy na barokní sochy od geniálního Matyáše Bernarda Brauna. Tak zkuste Kuks. Více informací najdete u Revitalizace Kuks, držitele certifikátu „Q“.

 
19.08.2019

Turistický region Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko

Jizerské hory

Jizerské hory jsou jednou z nejstarších chráněných krajinných oblastí v České republice. Až do současnosti si zachovaly vzhled severských lesů, který láká milovníky přírody po celý rok. Chloubou regionu jsou bezesporu rozhledny, kterých bylo na poměrně malém prostoru vybudováno opravdu hodně – Štěpánka, Černá Studnice, Bramberk (celkem 14 rozhleden). V zimě Jizerské hory nabízejí skvělé podmínky pro milovníky zimních sportů. Jsou zde oblíbené terény pro sjezdové lyžování a zároveň zde byla vybudována řada běžeckých tratí, které jsou známé jako Jizerská magistrála. V letním období jsou Jizerské hory oblíbeným centrem turistů a cyklistů, kteří zde najdou četné, turistické trasy i cyklotrasy + bikeparky Singltrek pod Smrkem, Bike park Ještěd, Bike park Tanvaldský Špičák, JBC Bikepark. Turistický region Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko je držitelem certifikátu „Q“.

 
12.08.2019

Znáte Dolní Poohří?

DA Dolní Poohří

Věděli byste, která města spadají do regionu Dolní Poohří? Pokud ne, název měst vám určitě napoví více – leží v něm Kadaň, Žatec, Louny, Klášterec, Postoloprty, Podbořany. Žatcem se můžete vydat po stopách filmařů a zároveň objevovat zdejší ráj chmele a piva. Klášterec nad Ohří nabízí lázeňský relax a túry kolem řeky Ohře, Louny zvou na paragliding z vrchu Raná, ale i na zemi můžete zažít přetížení 3G – Gotika, Galerie, Gastronomie. Na Podbořansku poznáte mnoho zrekonstruovaných historických staveb a v Postoloprtech se seznámíte s pravěkou historií. V Kadani určitě navštivte místní klášter, ve kterém naleznete poučení, tiché zastavení i veselou zábavu. Na Kounovsku u Žatce objevíte obdobu anglického Stonenhenge v podobě více než dvou tisíc kamenů srovnaných do rovnoběžných řad. Všechny oblasti nabízejí krásné zážitky, přehledné a kvalitní informace o nich naleznete u Destinační agentury Dolní Poohří, držitele certifikátu „Q“.

 
07.08.2019

Oddech v největším relax centru v Jeseníkách

Relax centrum Kolštejn

Potřebujete oddech? A co třeba v největším relax centru v Jeseníkách? Relax centrum Kolštejn leží v obci Branná v krásné přírodní scenérii Jesenických kopců, kde můžete relaxovat v pěti typech saun, dvou wellness centrech, v bazéně se slanou vodou a protiproudem nebo při masážích.

Součástí Relax centra Kolštejn je Wellness hotel Kolštejn *** superior – hrdý nositel titulu Nejoblíbenější wellness hotel Olomouckého kraje již několik let za sebou. V červnu 2018 byl slavnostně otevřen nový ubytovací objekt, Hotel Garni Kolštejn***. Restaurace Kolštejn nabízí typická česká jídla obohacená o místní speciality. Na čepu jsou piva přímo z tanků Minipivovaru Kolštejn. Relax centrum Kolštejn je po celý rok ideálním místem pro rodinné, seniorské, romantické pobyty, ale i pro konání firemních akcí. Navíc, kolem Branné se táhne mnoho tras vhodných pro procházky nebo cykloturistiku. Branná leží v místě, odkud jsou snadno dostupné okolní atraktivity regionu, jako ruční papírny ve Velkých Losinách, pěchotní srub „U potoka“ nebo jeskyně Na Pomezí. Je zde také jedno z nejlepších podhorských středisek turistiky a zimních sportů v oblasti Jeseníků. Navíc je Relax centrum Kolštejn držitelem certifikátu kvality „Q“. Doporučujeme!

 
novější1 2 3 4 5 6 7 [...] 20 [...] 28 starší
 
Integrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČR
 
Přihlášení
load