Vyhledávání

Aktuality

14.07.2020

Zámek Bruntál a hrad Sovinec vás zvou na návštěvu

bruntal 05

Muzeum v Bruntále se již více než 100 let stará nejen o vlastní stálé sbírky s vazbou na region, ale také o mobiliář zámku Bruntál, ve kterém sídlí a nedaleký hrad Sovinec a dokonce i kosárnu v Karlovicích. Vyrazte na vzrušující výlet do trojúhelníku těchto památek!  Zámek i hrad jsou nově oceněny značkou kvality „Q“.

 
19.06.2020

Ubytování v chatkách v Moravském Betlémě

U Kateřiny

Rekreační areál „U Kateřiny“ leží nedaleko historického městečka Štramberk, které je díky svým roubeným chalupám nazýváno Moravským Betlémem. Areál nabízí ubytování v chatkách a pyšní se kapacitou přes 200 lůžek. Areál je tak ideálním místem pro školní výlety, kurzy, soustředění, tábory. V areálu nechybí stravování, hřiště ohniště s grilem a další. Prostě ideální místo pro společnou relaxaci a zážitky!

 
19.06.2020

Vysočina - nedotčené přírodní bohatství a čisté životní prostředí

Vysočina

Tři města s památkami světového dědictví UNESCO, klid řídce osídlené krajiny poseté vesnicemi a malými městy, chráněná území a pohostinnost místních – to je Vysočina. Kraj protíná dálnice D1, takže je velmi snadné se do něj vydat na výlet. Vysočina se rozprostírá po hřbetech Českomoravské vrchoviny – okouzlí vás svým nedotčeným přírodním bohatstvím a čistým životním prostředím. Vysočina má navíc opravdu výbornou gastronomii – znáte třeba Mrkvance z Polné nebo Křehotiny? Tyto dobroty můžete zapít třeba Dalešickou 11°. Vysočina rozhodně stojí za návštěvu. Více informací získáte u organizace Vysočina Tourism oceněné značkou kvality „Q“.

 
19.06.2020

Vítejte v Zahradě Evropy

Lednice valtice

Vítejte v jedinečné oblasti, na jejímž území najdete Lednicko-valtický areál, Pálavu, Mikulovsko, Novomlýnské nádrže, Hustopečsko či Modré hory. Vítejte v pohostinném kraji, jehož půvab dotvářejí malebné obce, řádky vinic a uličky vinných sklepů, do daleka zářící bělostné skály Pálavy, pohádkové zámky s rozlehlými parky a zahradami i starobylá vinařská města plná památek a turistických zajímavostí. Výjimečnost území, které je již od nepaměti také nazýváno Zahradou Evropy, potvrzuje i UNESCO, které zde vyhlásilo hned dvě rezervace – přírodní biosférickou rezervaci Dolní Morava a místo světového přírodního a kulturního dědictví Lednicko-valtický areál. Krásy Zahrady Evropy můžete poznávat pěšky, na kole, na koni i z vodní hladiny. Máme pro vás připravenu jednu z nejhustších sítí pěších tras a cyklotras u nás, a také záležitost zcela mimořádnou – stezky vinařské, které vás provedou všemi vinařskými obcemi, sklepními uličkami a vinařskými cíli. Rádi vás také pozveme na vyhlášené kulturní, vinařské a gastronomické akce, jako jsou tradiční hody, košty, vinobraní nebo svatomartinské slavnosti. A pokud byste je náhodou propásli, nevadí, protože cimbálovou muziku, dobré víno, místní speciality, tanec, zpěv a skvělou atmosféru můžete u nás zažít po celý rok.

 
15.06.2020

Valašské pohodlí pod Pustevnami

IMG 4634

Pohodlí pod Pustevnami. To je výstižný slogan hotelu Troyer v podhůří Pusteven, pouze 10 minut chůze od lanové dráhy na Pustevny. Určitě vás zaujme lokální valašská kuchyně v kombinaci se zahraniční kuchyní, kterou si můžete vychutnat s panoramatickým výhledem do celého okolí. Součástí je také wellness, masáže, fitness, bowling, 18 jamkový adventure minigolf  a další.

 
25.05.2020

Zažijte historické město roku 2017

Slavonice

Slavonice, které se pyšní titulem Historické město roku 2017, leží na pomezí Čech, Moravy a Rakouska. Jsou proslulé svými renesančními měšťanskými domy s bohatě zdobenými štíty a systémem podzemních chodeb. Projďete se po Graselových stezkách, kudy chodíval loupežník Grasel, kterého dodnes známe díky výrazů grázl, a pak si třeba vlastnoručně vyzdobte svůj keramický hrnek v keramické dílně v Maříži!

 
08.04.2020

S kým se vydat na cesty až se otevřou hranice?

IMG 5838

Je to právě cestování, které odhaluje nekonečné obzory. Z toho důvodu se paní Kateřina Langrová rozhodla cestovat – aby svým klientům mohla místa k navštívení co nejlépe přiblížit.  Již více než 18 let cestuje, objevuje, prozkoumává ... Vše dělá s velkou láskou mimo jiné proto, aby měla co nabídnout klientům své cestovní agentury Dofca.cz, která je držitelem certifikátu kvality „Q“.

 
30.03.2020

Novohradsko - Doudlebsko: krajina zapomenutých příběhů

Doudlebsko

Krajina dvou tváří, krajina dobrých vod, krajina s duší nebo krajina zapomenutých příběhů. Tyto a mnohé další charakteristiky vystihují území, které se nachází jihozápadně od Českých Budějovic směrem k česko-rakouské hranici mezi Českým Krumlovem na západě a Třeboní na východě.Celá oblast je bohatá na významné kulturní památky a přírodní zajímavosti. Ty jsou koncentrovány do Nových Hradů například s Terčiným údolím, hradem, zámkem a buqoyskou hrobkou, Borovan se zámkem a s památníkem rodiště Jana Žižky, Bujanova s Muzeem první koněspřežné železnice, Velešína, Římova, Doudleb, Žumberku a do okolí Trhových Svinů. Novohradsko – Doudlebsko potěší ty, kteří rádi objevují zapomenuté stopy našich předků v krajině nebo kteří ocení, že se při svých toulkách nemusí vyhýbat davům turistů. Pro více informací se obraťte na destinační společnost Novohradsko - Doudlebsko, z.s., oceněnou certifikátem kvality „Q“.

 
24.03.2020

Krkonoše - hory jedinečné navenek a přátelské uvnitř

Krkonoše

Krkonoše jsou hory jedinečné navenek a přátelské uvnitř. Jsou nositeli mnoha českých NEJ. Nejvyšší, nejnavštěvovanější, jediné s vysokohorským rázem. Drsné a rozmanité. Pyšní se strmými ledovcovými kary i horskými loukami, údolími, vodopády, roubenými domky a svéráznou lidovou architekturou. A hlavně, jejich součástí je Sněžka – velikánka českých hor, která rozhodně stojí za návštěvu. O turistický chod regionu se stará Krkonoše – svazek měst a obcí, za což jim náleží certifikát kvality „Q“.

 
09.03.2020

Za nádhernou karpatskou krajinou, architekturou, slivovicí a wellness do Zlínska a Luhačovicka

Priroda v okoli Val  Klobucka

Luhačovské Zálesí o.p.s. zajišťuje destinační management pro turistickou oblast Zlínsko a Luhačovicko ve Zlínském kraji. Neznáte? Tak pojďte s námi. Projdete se nádhernou karpatskou krajinou Valašského Klobucka, poznáte jedinečnou architekturu baťovského Zlína a taky se podíváte na zámek nebo za slivovicí do Vizovic. Druhý den skočíte na kolo a projedete se až do Uherského Brodu, večer si dáte wellness ve vyhlášených Luhačovicích. Ještě nemáte dost? Tak přijeďte zase příště, tipů na výlety máme dost.

 
novější1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 28 starší
 
Integrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČR
 
Přihlášení
load