Vyhledávání

Aktuality

24.08.2020

Krušné hory – nejen hornický region

Helenčiny vodopády

Krušné hory právem patří k nejoblíbenějším turistickým regionům. Obnovené lesy se stovkami kilometrů tras pro pěší i cyklisty jsou navíc napojené na saskou stranu horského pásu. Rašeliniště, vyhlídky a rozhledny, přírodní útvary a zříceniny – to vše najdete na mapě Krušných hor. Na jejich hřebeny vás vyvezou třeba lanovka na Komáří vížce, železniční klasické motoráčky nebo klasické cyklobusy. V zimě se potom nabízí krušnohorská bílá stopa jako královna běžeckých stop s řadou okruhů a skiareály pro sjezdové lyžování i snowboarding. Neodmyslitelně ale ke Krušným horám patří i jejich historie hornické činnosti, úpravy rudy a plavby dřeva (mimochodem – tyto činnosti označované slovem „krušit“ daly horám i jejich jméno). Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří byl dokonce zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO! O to, aby se o bohaté nabídce Krušných hor dozvědělo co nejvíce potenciálních i vracejících se turistů, se stará Destinační agentura Krušné hory, která obhájila certifikát ČSKS.

 
06.08.2020

Ústí nad Orlicí - brána do Orlických hor

Ústí nad Orlicí

Město Ústí nad Orlicí se rozkládá v podhůří Orlických hor při soutoku řek Tiché Orlice a Třebovky. Je tak skvělým výchozím bodem pro výlety do okolní malebné krajiny, kterou můžete projet například po kvalitních cyklostezkách. Využít je mohou jak cyklisté, tak příznivci in-line bruslení. I město samotné nabízí nejednu zajímavost, o nichž vám podrobné informace rádi poskytnou v Turistickém informačním centru, které bylo nedávno opět recertifikováno. Projít si můžete třeba turistický poznávací okruh vedoucí od středu města až do areálu aktivní turistiky tábořiště Cakle. Nezapomeňte se také zastavit u známé secesní Hernychovy vily nebo vystoupat k rozhledně na Andrlův chlum, vyhlídkový bod nad městem. Po aktivním dnu můžete relaxovat v moderním aquaparku nebo v krytém bazénu se slanou vodou a lázněmi. Při procházkách městem určitě navštivte park za kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Na území bývalého hřbitova zde vznikl odpočinkový park s meditační kaplí, kde lze rozeznít netradiční trubicové zvony a zhlédnout mozaikové srdce nad nímž bdí andělé.

 
04.08.2020

Spolehlivé vybavení a servis pro gastroprovozy

gastro ck 1

Spolehlivý a férový dodavatel je pro každého podnikatele nejen v cestovním ruchu klíčový. A sebešikovnější kuchař bez pořádného a praktického vybavení vykouzlí úsměv na tváři svých spokojených zákazníků jen s potížemi. Proto je tu Gastro CK. Nabízí pomoc s výběrem techniky, zajištění prodeje, dodání i její montáž. Záruční a pozáruční servis je samozřejmostí. Gastro CK je nově držitelem certifikátu ČSKS.

 
31.07.2020

Vysoký standart uprostřed čisté přírody Českomoravské vrchoviny

hotel Artaban

Vydáte-li se na Českomoravskou vrchovinu, druhé nejstarší pohoří v České republice, může být skvělým výchozím bodem pro její objevování Hotel Artaban. Ten si dlouhodobě zakládá na vynikajícím servisu a kvalitních službách a zvládl tak obhájit certifikát ČSKS. Hotel je skvělou volbou pro výletníky vyrážející na Vysočinu či do Jižních Čech (hotel leží přesně na hranici krajů), ale i firmy, které hledají vhodné prostory pro svou konferenci nebo soukromou akci. Skvělý den můžete zakončit třeba bowlingem nebo relaxací v menším, ale velice příjemném hotelovém wellnessu. V Žirovnici jsou připraveni i na svatby!

 
29.07.2020

Moderní město s husitskou duší

Tábor slaví 600 let

Letos slaví město Tábor 600 let od svého založení husity. S jejich historií je město neoddělitelně spjato a připomínají je nejen Žižkovo náměstí, mohutné vojenské hradby, podzemní chodby či muzeum. I v 21. století má město co nabídnout!  Nespočet útulných restaurací a kaváren, muzeum čokolády a marcipánu, botanická zahrada – to je jen nejužší výčet míst, které by neměly chybět ve vašem programu. Příjemným zjištěním je určitě to, že během letní návštěvy se můžete zchladit v nejstarší údolní nádrži ve střední Evropě zvané Jordán. Město je také perfektním výchozím bodem pro cyklovýlety po okolí. Více informací a tipy na vaši dovolenou získáte v certifikovaném turistickém informačním centru města Tábor.

 
28.07.2020

V Česku jako ve Švýcarsku

Martin Rak České Švýcarsko3

České Švýcarsko je po zásluze jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Čechách. Hluboký kaňon Labe, pískovcové útvary, rozhledny a vyhlídky, stovky kilometrů tras pro pěší i cyklisty vedoucí lesy, loukami i upravenými vesnicemi česko-německého pohraničí vás lákají k návštěvě a objevování. Destinační agentura Českého Švýcarska se již téměř 20 let úspěšně stará o propagaci regionu, turistické spolupráce a rozvoj cestovního ruchu. Ve správě mají i Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě, kde se díky zábavnému programu interaktivní expozice můžete o Národním parku dozvědět ještě více. Zde vám také rádi podají známé i neotřelé tipy na výlety i vícedenní pobyty.

 
21.07.2020

Ostrov klidu a pohody v Mariánských Lázních

Hotel Krakonoš Mariánské Lázně 1

Hotel Krakonoš je ukrytý v nádherné přírodě a přitom nedaleko rušného lázeňského centra. Úspěšně obhájil certifikát ČSKS a proto je skvělým výchozím bodem pro objevování regionu. Hotel s 86 pokoji, bazénem a solnou jeskyní se nachází nad městem. Do něj se lze jednoduše dostat autobusy MHD či známou kabinovou lanovkou anebo po mnohých pěších turistických trasách. A to vše jen maximálně 100 metrů od hotelu.Výhledy z letní terasy obklopené unikátním sochařsko-pohádkovým rájem, volně navazujícím na park Boheminium, jsou příjemnou třešničkou na dortu pobytu v hotelu Krakonoš.Poslech zpívající fontány, vystoupání na rozhlednu Hamelika, naučná stezka, rybník a lovecký zámeček Kladská – to vše si můžete užít v okolí Mariánských Lázní.

 
16.07.2020

Muzeum JUDr. Otakara Kudrny je pojítko mezi minulostí, přítomností a budoucností

Netolice 3

Netolice ležící ve zvlněné jihočeské krajině obklopené rybníky v šumavském podhůří jsou samy o sobě skvělým tipem na výlet. Rozhodně by ale na seznamu navštívených míst nemělo chybět nově certifikované Muzeum JUDr. Otakara Kudrny. Raritou muzea je zajisté sbírka pohlednic čítající více než 170 000 kusů!Muzeum s infocentrem najdete v renesančním domě na náměstí.  Pouze zde můžete vidět „Óbrfrk“, největší kreslený vtip z pohlednic. Zakladatelem muzejní tradice v Netolicích je JUDr. Otakar Kudrna, po kterém je muzeum pojmenováno.

 
15.07.2020

Znáte okolí Brna?

simson 2

Brno možná znáte. Ale znáte jeho okolí? Tuto správnou otázku vám klade nově certifikovaná destinační společnost Brněnsko. Dává si za úkol přispívat k rozvoji cestovního ruchu po vzoru zahraničních sousedů a to především díky spolupráci a „kopání na jednu branku“. Můžete se tak díky jejich práci mimo jiné dozvědět o jednodenních výletech v okolí moravské metropole, ale také se inspirovat pro delší pobyty. Co takhle se vydat za vůní meruněk na Židlochovicko, krajinou rozhleden na Tišnovsku nebo na kole i pěšky tam, kde dávné příběhy ožívají?

 
14.07.2020

Do Mariánských Lázní nejen za léčivými prameny

kolonáda www

Mariánské Lázně a jejich historické kolonády a léčivé prameny jsou již po staletí oblíbeným cílem turistů. Aby tomu bylo i nadále, zajišťuje nově certifikovaná Destinační společnost KIS Mariánské Lázně s.r.o. Nechte se i Vy zlákat atraktivními nabídkami a balíčky, které připravují. Navštivte např. dominantu města – zpívající fontánu, nezapomeňte ale ani na jedno z nejkrásnějších míst na Chebsku – rybník a lovecký zámeček Kladská. A toto je jenom ochutnávka všeho, co na vás v lázních a jejich okolí čeká.

 
novější1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 28 starší
 
Integrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČR
 
Přihlášení
load