Vyhledávání

Aktuality

04.12.2020

Turnov – srdce Českého ráje

RTIC Turnov náměstí

Přímo ve středu Českého ráje se nachází krásné město Turnov, které zná celý svět díky výrobě šperků s českým granátem.Poznejte Turnov, město drahých kamenů, nacházející se v Libereckém kraji. V minulosti proslulo broušením drahokamů, výrobou skelné kompozice a také šperků s českým granátem. Za návštěvu stojí Muzeum Českého ráje s novou horolezeckou expozicí i další památky, jako například několik krásných kostelů, židovská Synagoga a hřbitov, zámek Hrubý Rohozec či hrad Valdštejn. Město je navíc svou výhodnou polohou ideálním výchozím bodem na výlety do Českého ráje, kde se můžete těšit na unikátní pískovcová skalní města nebo třeba zříceninu hradu Trosky.Cenné rady i informace ohledně výletů, pořádaných akcích apod. vám rádi poskytnou v Regionálním turistickém informačním centru Turnov, které nedávno obhájilo certifikát ČSKS. V současné době probíhá rekonstrukce infocentra a jeho rozšíření o návštěvnické centrum pro oblast Českého ráje.

 
16.11.2020

Vrchlabí – vstupní brána do Krkonoš

radnice RTIC2 upraveno

Regionální turistické informační centrum najdete v horském městečku Vrchlabí, které leží v severní části Královéhradeckého krajeVrchlabí je nejen díky své výhodné poloze právem označováno vstupní bránou do Krkonoš. Je významným turistickým centrem cestovního ruchu, výchozím bodem nejen na výlety do našich nejvyšších hor, ale též na další místa východočeského regionu. Samotné městečko má také co nabídnout, kromě rozmanitých ubytovacích a gastronomických služeb na vás čeká spoustu možností kulturního i sportovního vyžití. Co se týče samotných památek, určitě byste při své návštěvě neměli vynechat nádherný renesanční zámek s přilehlým zámeckým parkem či centrum města, které bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou. Spoustu užitečných informací a rad ohledně výletů, pořádaných akcích, o samotném městě apod. vám rádi poskytnou v Regionálním turistickém informačním centru Krkonoše, které nedávno obhájilo certifikát II. Stupně ČSKS.

 
16.11.2020

Objevte přírodní i kulturní krásy Třeboňska

Zdeněk Šubr Spolský rybník upraveno

Oblast Třeboňska, která se pyšní nádhernou přírodou a unikátní sítí rybníků, patří právem k nejkrásnějším místům jižních Čech. Třeboňsko je známé především pro své cenné přírodní hodnoty, díky kterým bylo v roce 1977 zařazeno do sítě biosférických rezervací UNESCO a poté v roce 1979 vyhlášeno Chráněnou krajinnou oblastí. Oblast však nenabízí pouze rybolov či procházky malebnou přírodou, ale též hustou síť cyklistických tras, zachovalou vesnickou architekturu či zajímavá turistická místa, jako například zámek Třeboň, Slatinné lázně Třeboň, zámek Stráž nad Nežárkou, Pivovar Bohemia Regent a mnoho dalších, která určitě stojí za návštěvu. O propagaci regionu, jeho rozvoj a koordinaci aktivit se stará Turistická oblast Třeboňsko, z.s., která úspěšně obhájila certifikát ČSKS.

 
04.11.2020

Na návštěvě v bývalém královském městě

Mírové náměstí

Na soutoku řek Labe a Ohře najdete jedno z nejstarších českých měst, které se může pochlubit bohatou historií. Věděli jste, že byly Litoměřice v minulosti centrem vinařství? Díky své poloze v úrodných nížinách Polabí se zde pěstovala réva vinná již od cca 13. století. I dnes můžete v okolních vinařstvích ochutnat skvělé místní víno. Za prohlídku stojí také historické centrum Litoměřic, které bylo v roce 1978 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Najdete zde spoustu architektonicky cenných budov, např. litoměřickou radnici či dům Kalich, obojí ve stylu renesance. Dále barokní katedrálu sv. Štěpána či původně gotický kostel Všech svatých. Ve městě je také patrný odkaz mnoha osobností, mezi něž patří Karel Hynek Mácha. Romantická procházka městem vás okouzlí v každém ročním období. V Litoměřicích se určitě nudit nebudete, spoustu tipů na výlet a užitečných informací vám rádi poskytnou pracovníci informačního centra, které nedávno obhájilo certifikát II. stupně ČSKS.

 
03.11.2020

Aktivní odpočinek na Olešné!

KAP foto chrlice

Navštivte Aquapark na Olešné, ubytujte se v místním autokempu a zažijte to pravé léto plné aktivit i relaxace.Recertifikovaný aquapark i autokemp najdete v rekreační zóně u přehrady Olešná v blízkosti Frýdku-Místku. Krytý aquapark je otevřen celoročně a letní areál převážně od konce května do poloviny září. Užijete si zde spoustu atrakcí, jako například divokou řeku, několik tobogánů (s délkou až 98 metrů), masážní trysky, vířivku, proudový kanál, plavecký bazén, dětské bazénky a další. Nechybí ani saunový svět, kde je v nabídce mimo jiné parní lázeň s aromaterapií, slaná parní lázeň či finská sauna. Vychutnat si můžete i relaxaci prostřednictvím různých druhů masáží. Venku na vás čeká hřiště na nohejbal či plážový volejbal nebo několik upravených ohnišť. V autokempu se můžete ubytovat od června do září, a to buďto v karavanu, nebo ve vlastním stanu. Jako hosté kempu máte poté slevu na vstup do aquaparku v podobě abonentky. Kromě vodních radovánek si zde můžete užít i jízdu na kolečkových bruslích či koloběžkách kolem celé přehrady, s dětmi využít krásné velké hřiště nebo si přímo v kempu zapůjčit šlapadlo či lodičku. V blízkosti se také nachází adventure golf. V autokempu naleznete kvalitně vybavenou kuchyňku a nově vystavěné sprchy a toalety. Samozřejmě nechybí chemická výlevka pro karavany s přívodem pitné vody.

 
03.11.2020

Výjimečná agentura pro váš výjimečný den – to je Exclusive Weddings in Prague

Isabel and Pepa 590

Splňte si své sny a mějte svatbu takovou, jakou jste si ji vždy přáli. Svatební agentura Exclusive Weddings dovede uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Svatební agentura vznikla před více než dvaceti lety a specializuje se na plánování a organizaci svateb nejen v Praze, ale i po celé České republice či v zahraničí. Agentura je zaměřena jak na zahraniční (www.exclusiveweddingsinprague.com), tak i na českou klientelu (www.andreahamanova.cz). I když má agentura za sebou již mnoho svateb, snaží se svatební agentky vždy o velmi osobní přístup, jelikož dobře vědí, že každý zákazník je jedinečný, a tudíž má jiné představy o jeho velkém dni. Agentura nabízí kompletní servis, zajistit je možné jak klasické požadavky (květinovou výzdobu, hudbu, fotografa, kameramana, dort, líčení i kadeřníka, přepravu atd.), tak i ty méně tradiční (ohňostroj, plavbu lodí, karikaturistu, aktivity pro svatební hosty atd.). Klienti jsou se službami agentury stále velice spokojení, není se tedy čemu divit, že Exclusive Weddings in Prague nedávno obhájila certifikát Českého systému kvality služeb.

 
15.10.2020

Ostružná v Jeseníkách - aktivní dovolená po celý rok

2017 08 01 18 21 25

Areál Ostružná v Jeseníkách nabízí mnoho letních i zimních aktivit, a právě hotel Skiland***, který je součástí areálu, je na dovolené tím pravým místem k ubytování.Ubytujte se v Hotelu Skiland*** a dopřejte si aktivní dovolenou. Areál, ve kterém se hotel nachází, nabízí mnoho aktivit po celý rok. Ať už si vyberete jízdu na kole či koloběžce, skákání na bungee trampolíně, tenis či bowling, vše najdete na jednom místě. V zimě vás jistě uspokojí nedaleké lyžařské vleky či běžkařské trasy.Hotel disponuje dvou a pětilůžkovými pokoji s čajovým i kávovým servisem (u některých pokojů je kuchyňka), WiFi zdarma, společenskou místností, úschovnou lyží a kol, a také půjčovnou sportovního vybavení. Na jídle si pochutnáte v Restauraci Skiland, kde si vyberete z mnoha chutných variant. Navíc je možné v restauraci uspořádat firemní akci, oslavu, či dokonce svatbu.Díky kvalitě nabízených služeb Hotel Skiland*** úspěšně obhájil certifikát ČSKS.

 
23.09.2020

Expozice hudebních nástrojů obhájila certifikát ČSKS

Expozice hudebních nástrojů
Expozice hudebních nástrojů se nachází v obci Ostružná v Jeseníkách a patří k jedinečným muzejním sbírkám na území České republiky. Expozice obsahuje přes 700 hudebních nástrojů z různých zemí, návštěvník se tak má možnost seznámit i s hudební kulturou jiných národů. Kromě klasických nástrojů, jako jsou housle, violy, akordeony, mandolíny, kytary apod. jsou k vidění i exotičtější kousky, například indický sitár, africké bubínky, tibetská trubka rkang dung, harfa saung gauk z Barmy, čínské dvoustrunné housle erhu a další. Veřejnosti je sbírka přístupná od roku 2014. Vhodná je nejen pro hudební nadšence, ale i pro rodiny s dětmi či jednotlivce, kteří se rádi dozvědí něco nového. Expozice hudebních nástrojů návštěvníkům nabízí kvalitní služby, a proto obhájila certifikát Českého systému kvality služeb. 
 
11.09.2020

Za zábavou na Klínovec po celý rok

©Skiareál Klínovec

Již dávno neplatí, že na Klínovec lze vyrazit pouze v zimě za sjezdovkami a běžkařskými tratěmi. Dobrou pověst mezi milovníky zimních sportů si sice buduje již od počátku 20.století, ale Skiareál Klínovec, nově držitel certifikátu ČSKS, je báječným tipem na výlet i dovolenou po celý rok! Neustále se snaží zlepšovat své služby a nabídku, modernizuje svou infrastrukturu vítá fanoušky nejen zimních sportů, ale i pěší turistiky a cyklistiky. Najdete zde nejdelší traily v Evropě, pump track, půjčovnu kol i koloběžek, ale také lanovku, která vás opět vyveze zpět. Stovky kilometrů tras s krásnými výhledy do okolních Krušných hor nadchnou každého příznivce turistiky v přírodě. 

 
08.09.2020

Střední Morava – půvabný kraj plný kulturních památek a přírodních krás

Moravská stezka (fotoSchulz)WEB

Haná, tvarůžky, formanské vozy, grilované makrely nebo třeba Svatý Kopeček – to vše se člověku může vybavit, když pomyslí na region Střední Moravy, které vévodí krásná Olomouc. Rovinatá oblast mezi řekami Moravou a Bečvou přímo vybízí (nejen) k rekreační cyklistice, při které můžete navštívit např. renesanční Lipník nad Bečvou nebo pohádkový hrad Bouzov. Region je také přímo baštou turistů vyrážejícími za skvělým jídlem – nejen tvarůžky je gastronaut živ! Vyhlášená olomoucká restaurace Entrée je toho živoucím důkazem. Kromě nesčetných zajímavostí, ať už těch kulturních nebo přírodních, vás pohladí na duši především milá a přátelská atmosféra tak typická pro celou oblast. O propagaci destinace a rozvoj cestovního ruchu se stará Střední Morava – Sdružení cestovního ruchu, které úspěšně obhájilo certifikát ČSKS.

 
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 28 starší
 
Integrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČR
 
Přihlášení
load