Vyhledávání

Víte, že…

Každá národnost svatbu prožívá jinak, klienti z Asie procestují Evropu se svatebními šaty v kufru

Andrea Hamanová Hanušová

Ke svatbám se dostala při studiu, kdy začínala jako brigádnice v agentuře realizující svatby. Lidé se na ni poté začali obracet s žádostí o přípravu svateb, a tak v roce 2005 založila vlastní firmu. Od té doby žije pro to, aby lidem z celého světa připravila nejvýznamnější den jejich života na míru. Paní Andrea Hanušová Hamanová je inspirativní a energií nabitou ženou, kterou silné svatební okamžiky jejích klientů dodnes dojímají a naplňují štěstím. Je hrdou držitelkou certifikátu Českého systému kvality služeb.

27.5.2019 16:47:05 - aktualizováno 27.5.2019 17:17:32přečteno 1194xIng. Nikola SlovákováCelý článek
 

Seriál Etiketa XII Společenské akce

Společenské akce, autor: Scott Warman on Unsplash

Recepce, raut, banket... Víte, co se pod všemi názvy ukrývá?

10.9.2018 10:04:30přečteno 1819xMgr. Lenka DavidováCelý článek
 

Seriál Etiketa XI Společenská hierarchie

Společenská hierarchie, autor: Daria Shevtsova on Unsplash

Od mládí nás učili, že přednost ve společnosti mají vždy osoby starší před mladšími, ale výraznou pozornost a zvýšenou péči máme věnovat též malým dětem. Musíme rovněž rozlišovat, kde a na jaké společenské úrovni se pohybujeme, zda jsme v rovině profesní, tzn. na pracovišti, či rovině osobní, myšleno v situacích mimo naše zaměstnání.

26.7.2018 16:11:35přečteno 1958xMgr. Lenka DavidováCelý článek
 

SERIÁL Etiketa X - První dojem

První dojem, autor: Photo by Kevin Curtis on Unsplash

Etiketa v sobě zahrnuje péči o náš vzhled, časovou dochvilnost, řeč těla, připravenost a velmi důležitou částí je celkově také pozitivní přístup. Mluvíme o prvním dojmu neboli odborně řečeno efektu primarity. 

13.7.2018 13:08:35přečteno 1448xMgr. Lenka DavidováCelý článek
 

SERIÁL Etiketa IX - Faux pas

Už ani jeden chybný krok

Faux pas [fo pa] – z francouzštiny špatný krok, je označení situace, kdy někdo poruší všeobecně přijímaná, byť třeba nepsaná, pravidla společenského chování či dobrých mravů. Obvykle tak, že o tom ani neví. Výraz je široce rozšířen po celém světě. Jeho obsah se v pojetí různých kultur, sociálních vrstev, společností a míst liší. Například pokud muž vstoupí do kostela, aniž by sňal pokrývku hlavy, dopouští se faux pas. Avšak faux pas se dopustí také tehdy, když vejde bez patřičné pokrývky hlavy do synagogy.

14.6.2018 11:23:25přečteno 1255xMgr. Lenka DavidováCelý článek
 

SERIÁL Etiketa VIII – V práci

Etiketa VIII V práci

Každý den, aniž si to uvědomujeme, se chováme dle pravidel etikety. Cestou do práce jdeme po ulici vpravo po chodníku. Když vstupujeme do kanceláře, pozdravíme jako první již přítomné kolegy. Potřeseme si rukou. Jsme oblečeni tak, jak to naše pracovní pozice vyžaduje nebo alespoň dle předepsaného firemního dress codu.


9.5.2018 10:39:46přečteno 1012xMgr. Lenka DavidováCelý článek
 

SERIÁL Etiketa VII – Umění telefonovat

Telefonujte správně

Věřte, nevěřte, i každodenní telefonovaní má svá pravidla etikety. Mají svůj přesně stanovený průběh, obzvláště pokud se jedná o formální telefonní hovor. Pojďme si tato pravidla osvojit krok po kroku.

17.4.2018 9:47:07přečteno 1392xMgr. Lenka DavidováCelý článek
 

SERIÁL Etiketa VI – Stolování

Stolujme správně dle etikety, autor: rawpixel.com

U stolu jíme prakticky každý den. Podle Jana Holaty, průvodce světem etikety, je ale na našem stolování stále co zlepšovat. Stačí dodržovat jistá pravidla. Pojďme si je připomenout.

9.4.2018 12:55:41přečteno 1951xMgr. Lenka DavidováCelý článek
 

SERIÁL Etiketa V – Jak správně oslovit člověka

Správné oslovení člověk ocení

Chceme-li udělat dobrý dojem, měli bychom se umět orientovat ve znalosti společenské hierarchie. Nedílnou součástí procedury seznamování je znalost správného oslovování. Z hlediska historie a vývoje pravidel spisovné češtiny se dřívější pravidla oslovování vůči dnešní době poněkud upravila. Správné oslovení pana Ondráčka je „pane Ondráčku“, tedy použitím pátého pádu, nikoliv „Pane Ondráček“, a to jak v písemné, tak mluvené formě. S oslovením v emailu či dopise začínáme opět „Vážený pane Nováku“, chcete-li „Dobrý den, pane Nováku“.


19.3.2018 13:43:41přečteno 2693xMgr. Lenka DavidováCelý článek
 

SERIÁL Etiketa IV – Jak se správně obléct

Dešifrujte dress code, autor: Priscilla Du Preez on Unsplash

Opravdová dáma či perfektní gentleman zůstanou dokonalými i bez nákladného obleku či šatů, pokud budou v dobrém a čistém stavu. Usuzovat ale z toho, že vnější vzhled není důležitý, by byla chyba. Oblečení je vizitkou naší osobnosti. Mělo by jí tudíž odpovídat.

5.3.2018 9:14:36přečteno 1533xMgr. Lenka DavidováCelý článek
 
1 2 3 další
 
Integrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČRIntegrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČR
 
Přihlášení
load